Riwiera Turecka

SideTa zachodnio-południowa część Turcji, ciągnąca się wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego jest najpopularniejszym rejonem turystycznym w całej Turcji.

To właśnie tutaj znajdują się najpiękniejsze plaże, jak ta w Ölüdeniz i najbardziej okazałe hotele. Riwiera obfituje w liczne atrakcje turystyczne a powstała infrastruktura w postaci olbrzymiej ilości restauracji, klimatycznych knajpek, centrów handlowych, bazarów i nocnych klubów sprawia, że wypoczynek spędzony tutaj jest z całą pewnością komfortowy i nietuzinkowy.

Wybierając się na Riwierę Turecką, zwaną zresztą Turkusowym Wybrzeżem, do wyboru mam cały wachlarz kurortów, a każdy z nich jest wyjątkowy. Poniżej przedstawiamy te, które naszym zdaniem zasługują na specjalną uwagę.

Alanya

AlanyaDzisiaj to jeden z najchętniej odwiedzanych i najbardziej znanych kurortów w całej Turcji. Niegdyś wioska rybacka, obecnie znana raczej jako piracka twierdza. Turystów zaskakuje swoją nowoczesnością przy zachowaniu oryginalnego stylu i przyciąga głównie niezwykłymi krajobrazami, rozległymi plażami i lazurem morza.

Warto zwrócić uwagę na niezwykłe walory i okazy przyrodnicze w tymże kurorcie – już od portu rozpoczyna się szlak jaskiń i grot (na przykład grota piratów czy grota zakochanych), który jest niezwykle oblegany przez turystów

Belek

Mekka golfistów nad Morzem Śródziemnym. Belek charakteryzuje się wysokim standardem goszczenia turystów. To tutaj oprócz ciekawych obiektów historycznych znajdziemy najbardziej komfortowe hotele i idealne warunki do uprawiania wielu rodzajów sportu.

Zaletą kurortu jest także świetne położenie, które sprawia, że jest ono dobrym miejscem wypadowym. Co więcej, Belek mieści się tylko 30 kilometrów od międzynarodowego lotniska w Antalyi.

Kemer

KemerWalorem miejscowości jest rozpowszechnianie kultury tureckiej poprzez organizację licznych festiwali i wydarzeń rozrywkowych, które cieszą nie tylko tubylców, ale przede wszystkim turystów.

Kemer słynie również z doskonałego zaplecza gastronomicznego – jeśli więc chcesz uraczyć się lokalnymi potrawami, według pradawnych przepisów, udaj się właśnie tam.

Kurort zdobył przychylność turystów głównie ze względu na swoja przytulność – nie ujrzymy tutaj hoteli molochów bowiem najwyższa zabudowa ma wysokość pięciu pięter.

Side

Najbardziej malownicze miasto na całym wybrzeżu. Ponieważ jest położone na cyplu, stało się miejscem doskonałym do uprawiania wodnych sportów. Tym samym to właśnie do Side zjeżdżają się nurkowie i pasjonaci wind oraz kitesurfingu.

Wszystkim żądnym poznawania zabytków i historii tego kraju podpowiadamy, że Side jest najbardziej atrakcyjnym stanowiskiem archeologicznym w całej Turcji – to tu mieści się między innymi Teatr Grecki, na którym do tej pory odbywają się przedstawienia.

Kiedy najlepiej wybrać się na Riwierę Turecką

Najlepszym okresem na spędzenie tu wypoczynku wydaje się przełom kwietnia i października – wtedy praktycznie nie występują opady deszczu a słoneczna pogoda zapewnia możliwość błogiego leniuchowania na piaszczystych plażach i upajania się kąpielami w lazurowym morzu.

Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy