Riwiera Egejska

BodrumRiwiera Egejska zajmuje zachodni obszar Turcji. Jest niezwykle popularna ze względu tereny greckie, z którymi graniczy. Znajdziemy więc tam oliwne gaje i piniowe, poczujemy mitycznego ducha i zabytki antyczne, z których dwa wpisane są na listę największych cudów świata: Meczet Artemizy w Efez czy mauzoleum w Halikarnass są obiektami, które przyciągają największą rzeszę turystów.

Riwiera Egejska jest nie tylko historycznym zagłębiem – to tutaj rozwinęło się miejskie, rozrywkowe życie, które w połączeniu z rozległymi plażami i wyśmienitą – orientalną kuchnią stanowi idealne miejsce na wypoczynek czy uprawianie relaksujących, sportów wodnych na wodach Morza Egejskiego.

Do najbardziej popularnych a zarazem najbardziej obleganych zakątków rejonów na zachodzie Turcji zalicza się:

Bodrum

BodrumTypowo turystyczne miasto zwane nie bez powodu tureckim Saint Tropez, położone jest centralnie naprzeciwko greckiej wyspy Kos. To właśnie tutaj mieści się największe skupisko skalnych fiordów (zupełnie podobnych do tych norweskich). Oprócz nich zachwycają piaszczyste plaże i malownicze zakątki, które przepełnione są duchem mitycznego świata.

W Bodrum na uwagę zasługuje zamek św. Piotra i wspomniane już mauzoleum (zaliczane do cudów świata). Mekką miłośników sportów wodnych jest natomiast pobliskie Gumbet i Bitez.

Obowiązkową wycieczką wydaje się rejs jachtem na grecką wyspę Kos.

Marmaris

MarmarisKurort polecany głównie młodym turystom ze względu na szeroką ofertę obiektów rozrywkowych – zarówno tych w ciągu dnia jak i nocnych. Wszyscy żądni rozrywki powinni wybrać się na słynną już „ulicę barów”, to właśnie na niej znajdują się najlepsze kluby i kafejki z muzyką na żywo w całej miejscowości.

Turyści uwielbiają też zakupy na miejscowym bazarze – słynnym na całą Turcję. To na nim nabędziemy wszelkie pamiątki, okazałą biżuterię czy odzież a handlarze w geście gościnności poczęstują nas tradycyjnie zaparzaną herbatą. Nadmorska promenada skieruje nas do okazałego portu – stąd wypływają wszystkie rejsy wycieczkowe na greckie Rodos – taka wycieczka będzie z całą pewnością niezapomnianym przeżyciem.

Kusadasi

KusadasiSpokojny zakątek o wyjątkowo lazurowej tafli wody. Niewielka miejscowość położona jest w malowniczej zatoce a ciekawostką jest fakt, iż swoim kształtem przypomina głowę ptaka. Obecnie do Kusadasi przybywają głównie chętni poznania historii tureckich i greckich obszarów. To właśnie tutaj zachowały się antyczne akwedukty i kamienne twierdze. Miejscowość jest również doskonałym miejscem wypadowym do innych znanych i cenionych miast, z zachowanymi obiektami z czasów starożytności – bez problemu dostaniemy się do Efezu, antycznej Troi, Miletu, Didymy czy Priene.

Zobacz oferty wakacji i wczasów z tego regionu:

Nie znaleziono żadnych ofert o podanych parametrach

Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy