Plaże w Turcji

Turcja, która otoczona jest aż czterema morzami może pochwalić się jednymi z najpiękniejszych plaż na świecie. Występują tu zarówno te piaszczyste, rozległe jak i wąskie, kamieniste – każdy z całą pewnością znajdzie odpowiedni zakątek dla siebie.

Poniżej przedstawiamy Państwu listę najpiękniejszych plaż na terenie Turcji – mamy nadzieję, że nasze propozycje okażą się pomocne w wyborze miejsca wakacyjnego wypoczynku.

Ölüdeniz

ÖlüdenizJest najpiękniejszym miejscem w Turcji – plaża rozciąga się nad Morzem Śródziemnym w otoczeniu malowniczych pasm górskich.

Oprócz uroków zażywania kąpieli morskich i słonecznych, zdecydowanie jest to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania sportów wodnych i aktywnego spędzania czasu na łonie natury. Czy wiecie, że to właśnie Ölüdeniz ma najlepsze warunki do uprawiania paraglidingu na całym świecie? Oczywiście zaraz po niepokonanym liderze – Rio de Janeiro.

Dolina Motyli

Wszystkim, którzy doceniają spokój i kameralny charakter uroczysk zachęcamy do odwiedzenia Doliny Motyli. Ta znajduje się w ścianach wąwozu a dostać się można do niej tylko za pomocą wodnych taksówek z miejscowości Ölüdeniz.

Dolina obfituje w przepiękne laguny z krystalicznie czystą wodą, nierzadko wśród kanionu odkryć można niewielkie zatoczki z otaczającymi je piaszczystymi plażami.

Iztuzu

IztuzuPlaża ta oceniona została jako jedna z najpiękniejszych na wybrzeżu Morza Egejskiego przez samych turystów. Rozległa, piaszczysta powierzchnia ciągnie się na długości ponad 6 kilometrów, by zakończyć swój bieg u ujścia rzeki Dalyan. Co więcej, bliskość Parku Narodowego sprawia, że oprócz błogiego lenistwa podziwiać można niezwykłe krajobrazy.

Dodamy jeszcze, że plaża pomimo wysoce rozwiniętej infrastruktur turystycznej zachowuje charakter swojej naturalności i spokoju.

Kaputas

Znajduje się w pobliżu gór Taurus, pomiędzy dwoma klifami. Połączenie widoków morskich z tymi górskimi daje naprawdę niezapomniane przeżycia.

Plaża Kaputas zaliczana jest do jednych z najpiękniejszych na świecie ze względu na swoją naturalność i praktycznie niezauważalne ślady ingerencji człowieka w naturę.

Patara

PataraUznawana za jedna z najpiękniejszych nie tylko w Turcji, ale i na świecie. Położona w pobliżu małej miejscowości Fethiye rozkochuje w sobie turystów przede wszystkim ze względu na połączenie szafiru morza i ciepłej wody z masywami górskimi i rozległymi wydmami. Sama Patara to 12 kilometrów piaszczystej przyjemności.

Wyspa Kleopatry

Jak głosi legenda, w tym cudownym zakątku spotykała się niegdyś Kleopatra z Markiem Antoniuszem. To miał ponoć sprowadzić w to miejsce biały i lekki jak puch piasek z samej Afryki.

Do dzisiaj miejsce to cieszy się ogromnym uznaniem turystów ze względu na piękno szafirowej wody i przyjemnej plaży.

Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy