Ankara

AnkaraStolica Turcji (od 1923 roku), położona w środkowej części kraju liczy sobie ponad 4 miliony mieszkańców! Lata świetności Ankary przypadają tak naprawdę na okres od ustanowienia jej stolicą tego kraju – wcześniej była niewielkim miastem, w którym na stałe osiedliło się tylko 30 000 Turków.

Dzisiaj miasto jest prawdziwą, nowoczesną metropolią o ujednoliconej architekturze. To co przyciąga do Ankary turystów to głównie obiekty świadczące o historii i życiu pradawnych osadników tych ziem.

Atrakcje turystyczne Ankary

Muzeum Cywilizacji AnatolijskichNa uwagę zasługuje z całą pewnością Muzeum Cywilizacji Anatolijskich, gdzie najważniejszymi eksponatami są znaleziska z jaskiń jeszcze z okresu neolitu oraz wykopaliska z Catalhoyuk (miasto to uchodzi za jedno z najstarszych miast na świecie).

Turyści mogą odwiedzić także mauzoleum AnitKabir umiejscowione w rozległym, okazałym parku – trzeba przyznać, że sami mieszkańcy Turcji darzą to miejsce wielkim uznaniem, tu bowiem znajduje się grobowiec twórcy nowoczesnej Turcji.

Wszyscy żądni niezapomnianych widoków zapraszani są na Zamkowe Wzgórze Hisar, gdzie znajduje się twierdza – właśnie stąd zobaczyć można ogrom tego miasta.

Zakupy

Sklep z dywanamiJak w każdym większym mieście Turcji czy turystycznym zakątku tego kraju i tutaj nabędziemy wiele okazałych przedmiotów. Na licznych bazarach zakupimy pamiątki, odzież, galanterię, wszelkiego rodzaju dodatki a nawet meble czy akcesoria dekoracyjne – nie zapomnijmy o targowaniu się.

Co ciekawe, wiele bazarów znajduje się z podziemiach tego miasta – tam handel kwitnie całymi dniami. Jeden z podziemnych bazarów mieści się pod Meczetem Kocatepe – to świetny przykład praktycznego podejścia turków do wykorzystania każdej wolnej przestrzeni w mieście.

Zobacz oferty wakacji i wczasów z tego regionu:

Nie znaleziono żadnych ofert o podanych parametrach

Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy